середа, 28 вересня 2016 р.

"Моє село - моя бібліотека" - краєзнавча подорож

                                                                                    Край Цуманський,маленька Батьківщина
                                                                                    Зелений гай коріння тут моє,
                                                                                    Куди б не повела життя мого стежина,
                                                                                     Я серце тут залишила своє!
                                                                                                      Любов Шевчук
Цумань - селище міського типу, центр селищної ради, розташоване на східній частині району за 45км. від Ківерець і за 6км.від залізничної станції.
Площа - 5064га., населення - 6458чоловік.
До складу селищноїради входить частина села Кадище.
Селищний голова - Дорошук Анатолій Васильович.
Назва селища походить з глибини віків, з далеких південних степів, де в ХІІ - ХІІІстоліттях кочували войовничі орди половців, яких на Русі називали "куманами".
Через селище протікає річка Путилівка. З усіх боків Цумань оточена сосновими і мішаними лісами.
Вперше в історичних джерелах Цумань згадується в 1557році.
Сьогодні ми можемо сказати, що Цумань - це освітній і культурний центр.
Окрасою селища є загально - освітня школа, в якій навчається більше тисячі учнів, дитячий садочок" Сонечко", який відвідують 324дитини, ПАТ "Цмань", Приватбанк, районна лікарня №2, Рибгосп "Цумань", мережа магазинів.
Основним інформаційним центром і обличчям громади були і є бібліотеки. Вони максимально наближені до людей і відіграють значну роль в соціокультурному житті місцевої територіальної громади.
Сьогодні важко уявити, якою була б наша країна, якби не було  бібліотек - осередків історії, духовності, збереження національної культури, народних традицій, звичаїв. своєрідних організаторів спілкування жителів селища.

                                                                        Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня,                                                                       коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги.                                                                                                               К. Паустовський

Все починається з дитинства! І початок усьому - навчання, оволодіння знаннями, культурою, а навчання починається з книги, з читання. Ще в дитячі роки ми розуміємо, що не можемо уявити своє життя без книги, що книга - це безцінне багатство, скарб, і що до неї потрібно ставитися з любовю бережливістю.Скарбницею духовних багатсв людства, однією найціннніших ланок, що обєднують минуле, сучасне і майбутнє - є книга.
Навряд чи знайдеться людина, яка в дитинстві не відвідувала дитячу бібліотеку.
Часто спостерігаємо, як у бібліотеку приходить малеча з мамами, татами, чи з бабусями ще задовго до того. як йти до школи, і навіть не уміючи читати і не знаючи літер, а просто малюкам подобається розглядати малюнки. І це зрозуміло, Яскраві дитячі книжечки не можуть не зацікавити малечу.

В 2012році нашій бібліотеці дуже повезло. 22 жовтня оновлена будівля під назвою Цуманська бібліотека для дітей широко відкрила двері для юних пооцінювачів дитячої книги.
Тішимось ми бібліотекарі, діти, адже наша книгозбірня змінилася до невпізнання.
В бібліотеці розкриті яскраві книжкові виставки і тематичні полички, біля яких проводяться бесіди, огляди нових надходжень літератури до бібліотеки, дитячі куточки -  де діти з задоволенням проводять свій вільний час.
.
Основне завдання бібліотеки і бібліотекаря зокрема - навчити дитину любити книгу, дітей - читачів користуватися бібліотекою, її фондами. довідково - бібліографічним апаратом. То ж роль дитячої бібліотеки в житті селища незаперечна і чим багатші будуть скарби бібліотек, тим краще вони задовольнятимуть інформаційні інтереси своїх читачів. В своїй роботі дитяча бібліотека тісно співпрацює з школою, бібліотекою для дорослих. будинком дитячої\ та юнацької творчості.
    

Немає коментарів:

Дописати коментар