Історія бібліотеки



Бібліотека - море книг,
Бібліотека - храм науки...
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
Петро Гоць

Скарбницею духовних богатств людства, однією з найцінніших ланок, що обєднують минуле, сучасне і майбутнє - є книга.
Історія бібліотеки починається з далекого 1954 року. Зі слів старожилів перша дитяча бібліотека розміщувалася в приміщенні Доківського клубу. З однієї сторони була доросла бібліотека, а з другої - дитяча. Працювала там бібліотекарем  Літуновська Зіна, а потім Сімпольська Марія.
У 1969 році фонд дитячої бібліотеки був перенесений у маленьку хатинку по вулиці Жовтневій (біля школи). Там працювали Кирилюк Софія Іванівна - зав. бібліотекою і Ховайло Зіна Нестерівна, які після закінчення Тернопільського технікуму були направлені на роботу.
  

Фонд бібліотеки на той час налічував 6 тисяч примірників книг, обслуговувала бібліотека 720 читачів-дітей. До бібліотеки надходили періодичні видання 6дитячі газети і журнали користувалися великим попитом

                                      

У 1977 році під бібліотеку було передано половину приміщення колишнього воєнкомату (другу половину займав ДОСААФ). Хоч приміщення старе, але більші кімнати: тут було відкрито абонемент 1-4класів, абонемент 5-9 класів, читальний зал. Читачів збільшилось до 1000дітей. Фонд бібліотеки поповнювався новими надходженнями літератури (1000-1500 книг в рік), періодичними виданнями. Фонд бібліотеки становив до 15 тисяч примірників книг. То ж діти у бібліотеку йшли із задоволенням






 Йдуть роки...  У 1986 році на заслужений відпочинок йде Кирилюк Софія Іванівна, а в 1990 році - Ховайло Зіна Нестерівна. Працювати у бібліотеку приходять Мігна Тетяна Миколаївна і Гуменюк Катерина Петрівна (відповідно).




                                       


      

Навряд чи знайдеться людина, яка в дитинстві не відвідувала дитячу бібліотеку. Часто спостерігаєм, як у бібліотеку приходить малеча з мамами-татами, чи бабусями - дідусями ще задовго до того, як йти до школи, і навіть, зовсім не уміючи читати і не знаючи літер, а просто малюкам подобається розглядати малюнки. І це зрозуміло, яскраві дитячі  книжечки не можуть не зацікавити малечу.




В 2012 році нашій бібліотеці дуже повезло. 22 жовтня оновлена будівля під назвою "Цуманська бібліотека для дітей" широко відкрила двері для юних пооцінювачів дитячої книги. Тішимося ми, бібліотекарі, діти, адже наша книгозбірня змінилася до невпізнання. За що ми вдячні заступнику Голови Верховної Ради України волинянину Адаму Івановичу Мартинюку. За його спонсорської підтримки, а це 150 тисяч гривень, в бібліотеці було проведено капітальний ремонт: замінено покрівлю, вікна, двері, підлогу.
В бібліотеці розкриті яскраві книжкові виставки і тематичні полички, біля яких продяться бесіди, огляди нових надходжень літератури до бібліотеки, дитячі куточки, де діти з задоволенням проводять свій вільний час.



















Щорічно бібліотека обслуговує 1250 читачів. загальний фонд бібліотеки становить 12000 екземплярів книг, до бібліотеки надходить 14 назв періодичних видань. Діти люблять читати "Малятко", "Барвінок", " Яблуньку", "Однокласник", "Пригоди", "Задавака" та інші.