неділя, 28 червня 2020 р.

Основний Закон нашого життя


День Конституції – одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.
Найвищий закон утверджує багато вікове прагнення українського народу до незалежності і власної держави.
І ми вже маємо певні права, які гарантує Конституція. Проте не можна забувати і про обов’язки. Обов’язки доньки чи сина, обов’язки учня, обов’язки людини...
Коли ми гортаємо сторінки Конституції, читаємо її рядки, найбільше нашу увагу привертає 2-й розділ «Права, свободи й обов’язки людини і громадянина», в якому є статті, що безпосередньо стосуються дітей і їх батьків.
У ст. 51 Конституції говориться про те, що батьки повинні виховувати дитину до повноліття, дбати про її здоров’я, матеріальне забезпечення і навчання, готувати до самостійного житті. Тато і мама мають однакові обов’язки та права щодо дітей.
«Шануй батька свого і матір свою». Кожен із нас повинен пам’ятати цю Божу заповідь. Швидко плине час, і прийде та хвилина, коли наші батьки стануть старими, немічними. Обов’язок уже повнолітніх дітей піклуватися про своїх батьків (ст. 51).
І нехай не тільки Конституція, але в першу чергу совість зобов’язує всіх учнів , майбутніх батьків, створити і зберегти свою сім’ю, залишити по собі добрий слід на землі українській.
Щоб люди ви не були байдужими до того, що відбувається навколо, не були просто пасивними споглядачами в нашій державі. Бо всі є повноправні громадяни цієї держави, яку у недалекому майбутньому будувати, в якій жити і творити.Галина Терпіль, Таня Веремій та ще 4

Немає коментарів:

Дописати коментар